GALLERIET OCH RAMVERKSTAN

KONTAKTA OSS PÅ MELEFORS

Nationaldagen 6 juni är både galleriet och ramverkstaden i Linköping stängda. Vi finns på online, på mail och telefon.

GALLERIET I LINKÖPINGS ÖPPETTIDER SOMMARSALONGEN

4 juni - 20 juni
Tisdag - Fredag: kl 12-18
Lördag: kl 11-15
Söndag - Måndag: Stängt

21 juni - 8 augusti
Galleriet i Linköping är öppet för kostnadsfria visningar på förfrågan. Vi finns alltid online på telefon och mail.
Kontakta oss inför besök.

Från den 9 augusti återgår Galleriet till ordinarie öppettider.

RAMVERKSTAN I LINKÖPINGS ÖPPETTIDER SOMMARSALONGEN

4 juni - 17 juli
Måndag - Torsdag: kl 12-18
Fredag: Stängt
Lördagar jämna veckor: kl 10-14

18 juli - 14 augusti
Ramverkstan är sommarstängd.

Från den 15 augusti återgår ramverkstan till ordinarie öppettider.

GALLERI MELEFORS

Axel Johansson
Konstrådgivare
Direktnr: 013-31 14 33
Mobil: 073 696 71 07
E-post: axel@melefors.com

Johan Melefors
Konstrådgivare & Värderingsman
Direktnr: 013-31 14 31
Mobil: 070 662 14 30
E-post: johan@melefors.com

Caroline Engelke
Ekonomiansvarig
Direktnr: 013-31 14 34
E-post: caroline@melefors.com

Jakob Öberg
Hemsida & kommunikation
Mobil: 076-814 86 04
E-post: jakob@melefors.com

MELEFORS RAMVERKSTAD

Emma Lundin
Direktnr: 013-31 14 35
E-post: emma@melefors.com

Jessica Sandberg
Direktnr: 013-31 14 36
E-post: jessica@melefors.com

 

GALLERI MELEFORS
Org Nr: 556614-0900

Besöksadress
Platensgatan 7
582 20 Linköping

Postadress
BOX 1221
581 12 Linköping

Kontaktformulär

OM GALLERI MELEFORS

KONST FÖR ALLA SMAKER